Sesje dla firm

Korporacyjna, biznesowa, wizerunkowa, portretowa, reportażowa, kulinarna, wnętrzarska i dużo więcej zastosowań fotografii na potrzeby firmy

Sesje wyceniane są indywidualnie w odpowiedzi na zapytanie ofertowe.

Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Jak wygląda sesja? 

Właściwie to powinniśmy ją podzielić na: proces przygotowawczy, realizację i postprodukcję.Na początku piszecie do nas zapytanie. W nim prosimy podzielcie się z nami podstawowymi informacjami jak liczba osób do sfotografowania, pomieszczeń, w przypadku fotografii kulinarnej potraw, albo wskażcie, że chcecie z nami zrobić całodniowy materiał jako uzupełnienie fotografiami strony www, social media czy do artykułów i publikacji. Jeśli posiadacie inne dane dotyczące zlecenia (np. wizaż, stylistka, foodstylistką, konkretne daty, miejsce inne niż Wrocław) to też wpiszcie w zapytaniu. Postaramy się odpowiedzieć Wam jak najszybciej. Na tym etapie wypracowujemy cenę na podstawie Waszych potrzeb.

Od lat wybieracie Państwo chętniej sesje w siedzibie firmy niż w studio. To zupełnie zrozumiałe. Pracujemy na profesjonalnym studio mobilnym, które w najmniejszych stopniu nie odbiega od standardów wyposażenia profesjonalnego atelier pracującego stacjonarnie. Zdjęcia, które widzicie na stronie są niemal wszystkie zrealizowane były z pomocą studia mobilnego. Na potrzeby sesji biznesowej (najczęstsze zapytania) potrzebujemy wolnej salki konferencyjnej,  może to być również korytarz. Nie mamy sztywnych standardów realizacji sesji. Tak naprawdę specyfika każdej firmy jest inna, inne potrzeby i inne zastosowanie zdjęć i dlatego dla jednych wyborem będą eleganckie, reprezentacyjne zdjęcia na ciemnym tle, dla innych zdjęcia do obiegu wewnątrz firmy na białym (np. dołączane do e-maili) a dla innych zdjęcia roześmianego zespołu w niezobowiązujących pozach i stylizacjach. Często pytacie nas o strój. To co jest „must have” to żebyśmy w nim wyglądali dobrze i czuli się nieskrępowanie. Unikamy za dużych marynarek, fluorescencyjnych kolorów, drobnych wzorków i pogrubiających dużych wzorów graficznych lub kwiatów. Poza tym, nie ma sztywnych zasad innych niż przeznaczenie zdjęć. Jeśli zdjęcia mają obrazować profesjonalizm, to stawiamy na ponadczasowe proste acz eleganckie kroje, stonowane głębokie kolory. Sesja do działu IT nie wymaga garniturów, a jeśli dodatkowo będą to zdjęcia do uzupełnienia np. działu rekrutacji, to stawiamy na lekkość, młodzieńczość i luz. Dział rekrutacji w firmie prawniczej pewnie wybierze ładne biuro, a ten sam dział w IT kolorową wspólną przestrzeń. 

W końcu wybór i postprodukcja zdjęć. Po sesji otrzymujecie od nas pakiet zrealizowanych zdjęć, z których wybieracie te, które mają zostać poddane szczegółowej postprodukcji. Co to znaczy? Czasem jest to wygładzenie kolorytu skóry, czy przebarwień, czas poprawa włosów a czasem nawet prasowanie marynarki i prostowanie krawata. Dzięki bieżącemu podglądowi na sesji reagujemy na takie rzeczy na bieżąco, ale czasem macie dla nas naprawdę mało czasu lub model jest na tyle spięty, że nie chcemy go dodatkowo rozpraszać poprawkami. Wtedy załatwia to za nas program do edycji zdjęć. Jednocześnie jesteśmy zwolennikami naturalności i dlatego na pierwszym etapie sesji dokładnie ustawiamy światło (i jeśli wybieracie usługę wraz z wizażem, to przygotowujemy skórę), by zdjęcia które widzicie na podglądach nadawały się od razu do publikacji. Często dalsza postprodukcja to zmiany kosmetyczne- usuwanie odstających włosów i niepożądanych zmian skórnych, likwidacja oznak zmęczenia i upływu czasu i oczywiście delikatne wyszczuplenie sylwetki. Naturalnie na życzenie klienta możemy wykonać również inne korekty.

Copyright © 2018     PIMENTA STUDIO   Wrocław